Z początkiem stycznia 2017 r. Sąd Rejonowy w Jarocinie zakończył postępowanie przeciwko 23-letniemu mieszkańcowi powiatu jarocińskiego, wobec którego Prokurator Rejonowy w Jarocinie skierował w listopadzie zeszłego roku akt oskarżenia, w którym zarzucił mu  poprzez zadanie kopnięcia w głowę, spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 33-letniej pokrzywdzonej.
Wydanym wyrokiem Sąd uznał 23 latka za winnego zarzucanego mu czynu i za powyższe przestępstwo  wymierzył mu kare 3 lat i 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz zobowiązał do zapłaty na rzecz pokrzywdzonej nawiązki w kwocie 10.000 zł


Przestępstwo zarzucone mężczyźnie, opisane w art. 156 § 1 pkt 2 kodeksu karnego, zagrożone było karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Informacja powyższa uzupełnia przekazaną w dniu 11 sierpnia 2016 roku (http://ostrow.po.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1327:tymczasowe-aresztowanie-podejrzanego-o-spowodowanie-ciezkiego-uszczerbku-na-zdrowiu&catid=86&Itemid=507).
oraz w dniu 3 listopada 2016
http://www.ostrow.po.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1346:zakonczenie-postepowania-przeciwko-tymczasowo-aresztowanemu-podejrzanemu-o-spowodowanie-ciezkiego-uszczerbku-na-zdrowiu&catid=86&Itemid=507

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim
                            
Maciej Meler