Przestępstwa komunikacyjne

Na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany, na okres 2 miesięcy, przez Sąd Rejonowy w Kaliszu, obywatel Ukrainy. Podejrzanemu zarzucono spowodowanie w dniu 29 września 2016 r. wypadku drogowego w Opatówku, w którym śmierć poniosła 62-letnia mieszkanka miejscowości.
Ustalono, że kierujący prowadził samochód znajdując się w stanie nietrzeźwości (0,89 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu), przekroczył znacznie dopuszczalną administracyjnie prędkość.

Zakończone skierowaniem aktu oskarżenia zostało śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego zaistniałego w miejsc. Rojów w dn.28.11.2015r.
Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie oskarżyła 22 –letniego Bartłomieja G. o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym polegające na prowadzeniu nieposiadającego aktualnych badań technicznych i wyposażonego w nadmiernie zużyte opony samochodu VW Golf , którym podczas manewru wymijania się z samochodem jadącym z naprzeciwka podjął hamowanie ,w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i  zjechał na prawe pobocze uderzając idącego poza jezdnią pieszego.