Przestępstwa komunikacyjne

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. przedstawił 26 letniemu mieszkańcowi powiatu ostrowskiego zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowanie wypadku komunikacyjnego w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba  a dwie doznały obrażeń ciała.
Jak ustalił Prokurator,  kierujący w dniu 27 maja 2017 r. pojazdem marki Renault Megane na drodze powiatowej pomiędzy Jankowem Przygodzkim a Przygodzicami, mężczyzna nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze,  w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w drzewo, czym doprowadził do przewrócenia się na dach pojazdu, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

Prokurator Rejonowy w Kaliszu skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 45 letniemu mieszkańcowi powiatu kaliskiego podejrzanemu o spowodowanie wypadku drogowego w wyniku, którego śmierć poniosły trzy osoby, a czwarta odniosła poważne obrażenia ciała.
W toku przeprowadzonego postępowania Prokurator w oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, ustalił, że w dniu 13 sierpnia 2016 r. podejrzany kierując pojazdem ciężarowym marki MAN prowadząc pojazd z prędkością niebezpieczną, zbliżając się do skrzyżowania w miejscowości Sierzchów przekraczająca dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, nienależycie prowadził obserwacje ruchu pojazdów, w wyniku czego nie ustąpił pierwszeństwa wjeżdżającemu na skrzyżowanie z jego prawej strony kierującemu pojazdem osobowym marki Toyota, w skutek czego doprowadził do zderzenie z w/w pojazdem.