Przestępstwa komunikacyjne

Prokurator Rejonowy w Kaliszu skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 45 letniemu mieszkańcowi powiatu kaliskiego podejrzanemu o spowodowanie wypadku drogowego w wyniku, którego śmierć poniosły trzy osoby, a czwarta odniosła poważne obrażenia ciała.
W toku przeprowadzonego postępowania Prokurator w oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, ustalił, że w dniu 13 sierpnia 2016 r. podejrzany kierując pojazdem ciężarowym marki MAN prowadząc pojazd z prędkością niebezpieczną, zbliżając się do skrzyżowania w miejscowości Sierzchów przekraczająca dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, nienależycie prowadził obserwacje ruchu pojazdów, w wyniku czego nie ustąpił pierwszeństwa wjeżdżającemu na skrzyżowanie z jego prawej strony kierującemu pojazdem osobowym marki Toyota, w skutek czego doprowadził do zderzenie z w/w pojazdem.

Na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany, na okres 2 miesięcy, przez Sąd Rejonowy w Kaliszu, obywatel Ukrainy. Podejrzanemu zarzucono spowodowanie w dniu 29 września 2016 r. wypadku drogowego w Opatówku, w którym śmierć poniosła 62-letnia mieszkanka miejscowości.
Ustalono, że kierujący prowadził samochód znajdując się w stanie nietrzeźwości (0,89 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu), przekroczył znacznie dopuszczalną administracyjnie prędkość.