Przestępstwa przeciwko rodzinie

Prokurator Rejonowy w Krotoszynie nadzoruje postępowanie przeciwko 44 letniemu mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego, któremu w oparciu o dokonane ustalenia zarzucono znęcanie się fizyczne i psychiczne nad rodzicami.
Do zdarzeń objętych zarzutami miało dochodzić, jak wykazał zgromadzony w sprawie materiał  dowodowy pomiędzy styczniem 2015 r. a 30 stycznia 2017 r., kiedy to mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji.

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. z końcem grudnia 2016 r. skierował do Sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego i orzeczenie uzgodnionej kary, wobec 33 letniej mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego, oskarżonej o to, że wbrew ciążącemu na niej obowiązkowi opieki w okresie prenatalnym, w tym w dzień przedwcześnie rozpoczętego porodu jak i w okresie bezpośrednio po porodzie, z racji realnego działania toksycznego spożywanego przez siebie alkoholu etylowego naraziła noworodka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Przestępstwo to – kwalifikowane z art. 160 § 2 kk – zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.