Rozboje

Prokurator Rejonowy w Kaliszu nadzoruje postępowanie przeciwko 18 letniemu mieszkańcowi Kalisza, podejrzanemu o dokonanie rozboju oraz spowodowania obrażeń ciała.    
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator przedstawił dotychczas niekaranemu 18 latkowi zarzut dopuszczenia się w dniu 28 stycznia 2017 r. na terenie Kalisza rozboju, w trakcie którego, sprawca używając przemocy w postaci uderzenia pięścią w twarz oraz kopania po ciele spowodował u pokrzywdzonego obrażenia naruszające czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni, a następnie przywłaszczył należące do pokrzywdzonego mienie w łącznej wysokości 130 zł. 

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim skierował do Sądu Okręgowego w Kaliszu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu obywatelowi Ukrainy, któremu zarzucono dokonanie rozboju z użyciem noża oraz występków, polegających na ograbieniu lub usiłowaniu ograbienia miejsca pochówku.
Mężczyźnie zarzucono, iż w dniu 28 kwietnia 2016 r. w Ostrowie Wielkopolskim, grożąc pokrzywdzonej pozbawieniem życia za pomocą trzymanego w ręce noża, zmusił ją do wydania pieniędzy w kwocie 10 złotych.